Pazar, Ocak 01, 2006

Hoşgeldin 2006 :)

Adettendir, hemen söyleyeyim. Yeni yılınız kutlu olsun. Cümle kurmakta zorlanabileceğim bir saatte ve bir mooddayım. Onun için ağdalı sözler kullanmayacağım. Dilediğinizce geçsin 2006, nasıl istiyorsanız artık öyle. Ve insanlık için güzel bir yıl olsun. Umudum yok ama, barış getirsin, sağlık ve mutluluk getirsin.

Evimde uzakta geçirdiğim ilk yeni yıl gecesiydi bu. Bu sene ilklerin senesi zaten benim için. Daha öncede içi beni yakar dışı seni yakar durumlarda olmuştum ama bu kadarı yaşamamıştım.

Yeni yıla 5 kişi girdik. Kabul ediyorum güzel muhabbet döndü, ama o kadar. Ben bunu zaten her zaman yapabilirim. Sahanda yumurta ve şarap yanına da cheddar peyniri. Ne olduğunu anlamak bile mümkün değil. Belki de onun için cümleler bu kadar karışık, bu kadar saçma.

Neler kaçırıyorum acaba? Yada "Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor" bilen var mı acaba? Sanmıyorum. Milli Piyango biletim neden yok bu sene. Bir çeyrek bilet için bir tam sayfa dolusu rakamlara bakmanın eşleniği nedir bu dünyada. Bir şeyi diğerine değişmek imkansız. Bir şeyler kazanırken, başka bir yerdende kaybetmek zorundayız. Bunu kabul etmemek sadece yalan dünyada bir başka yalana daha inanmak olur.

Ev olmayan bir yeri eve olabildiğince benzetmek neye yarar. Daha fazla hatıralara ve daha fazla hüzne.

Benim için 2005 çok güzel/verimli bir yıl oldu. 4 senelik emeğim (yada çok daha uzun) karşılığını bir ölçüde aldım. Ama beraberinde de, transient olmasını umduğum, bazı şeyleri kaybettim. Umarım 2006'da benim için 2005 kadar güzel ve mutlu olur. Kendim için sağlık ve başarı da diliyorum. Hep kendim için diliyorum, çok mu bencilim? Belki evet, ama dünya kendi içinde bencil değil mi zaten?

Ne desem boş. Ne şu anda yaşadıklarımdan vazgeçmek istiyorum, ne de eskiden elimden olanların artık orada olmadıklarını kabul etmek istiyorum. İkili delilik dedikleri bu mu acaba? Yine de pişman değilim hayallerimin peşinden koştuğuma. Umarım ileride de böyle düşünürüm.

Daha fazla yazmaya gücüm yok, saat gecenin 2'si, ilk defa 'yalnız' geçirdiğim yılbaşı ve biraz şarap.

Mutluluklar dilerim dostlarım hepinize mutluluklar. Elinizdekilerin kıymetini bilin. Fazlasını aramayın diyemem, daha iyisi her zaman sizi bekliyor olacaktır ama en azından şu an için sizi gerçekten mutlu eden şeyleri bilin ve onlara gerektiği kıymeti verin.

Hoşçakalın, sevgiyle kalın. Mutlu bir yılda birlikte olmak dileğiyle...

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Şarap iyimiş bakıyorum

sk